NAŠI PARTNERI: Bardejovské kúpele a.s., Kúpele Nimnica a.s., Kúpele Lučivná a.s., Kúpele Sliač a.s., Prírodné jódové kúpele Číž a.s., Sanatórium Tatranská Kotlina n.o., Sanatórium Dr. Guhra n.o. Lekáreň DERMED Svidník, TIK Bardejov, TIK Bardejovské kúpele, FYZIO.SAN, Kozmetický salón M. Hospodárová
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
(Po-Pia, 9-16 hod.)
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Relax
  4. Domáca masáž s aplikáciou morského lúhu
  • Štítky blogu

Potrebujete poradiť?

Zákaznícka podpora blackmud
+421 951 824 148 (Po-Pia, 9-16 hod.)

Domáca masáž s aplikáciou morského lúhu

V dnešnej dobe čoraz viac ľudí trpí bolesťami chrbta a šije. Prispieva k tomu nesprávne držanie tela, nedostatok pohybu, pracovné povinnosti, keď sme priam nútení tráviť dlhé hodiny za počítačom, a to poväčšine v nesprávnej polohe. Zmiernenie bolestí máme pritom na dosah ruky. Doslova.

Pojem masáž je odvodený od gréckeho slova "massó", čo v preklade znamená hniesť, hnietiť. Masáž je najstarším liečebným prostriedkom.  Hlavným cieľom masáže je priaznivo ovplyvniť chorobný proces, odstrániť alebo zmierniť následky zranenia a únavu. Masáž je rovnako dôležitá aj pri prevencii chorôb. Vďaka nej môžme bojovať proti únave, posilňovať zdravie a zvyšovať imunitu. 

Masáž sa vždy tešila obľube a v súčasnej dobe jej obľuba ešte rastie. Nedá sa tomu diviť, žijeme v hektickej dobe, ktorá má vplyv na naše častokrát slabé pohybové stereotypy a to už je len krôčik k poruchám pohybového aparátu. Tieto poruchy sa prejavujú celou škálou nepríjemných príznakov. Od pocitov únavy až po bolesť, ktorú sa snažíme všemocne odstrániť. A práve tu si môžeme pomôcť liečením dotykom. Dotyk je hojivým balzamom nielen pre telo, ale aj pre dušu. 

Masírovať môže každý

Naučiť sa masírovať môže každý. Aj keď sa nám zdá, že masážnych hmatov je príliš veľa a niektoré vyžadujú určitú zručnosť, neznamená to, že by sme sa toto umenie nemohli naučiť. K vychutnaniu si masáže v pohodlí domova nepotrebujeme až tak veľa. 

Správna poloha je základ

V prvom rade potrebujeme tvrdú a pevnú podložku. Pokojne nám postací posteľ, prípadne podlaha, na ktorú môžme položiť tenší paplón. Dôraz kladieme na rovnú polohu tela, nohy neprekrižujeme, celé telo máme v uvoľnenej polohe. Pri masáži je dôležité celkové uvoľnenie. Ak budeme napnuto ležať, nepocítime želaný efekt. Ruky by mali byť pozdlž tela, prípadne pri hlave. Hlavu dáme do strany a behom masáže strany vymeníme, aby sme predišli zablokovaniu krčnej chrbtice.

Masáž chrbta - ako na to

Nemusíme mať naštudovanú anatómiu človeka a napriek tomu môžme urobiť dobrú masáž.  Dôležité je dodržať pár pravidiel a pristupovať k masáži so srdcom, ale aj s rešpektom. Ak má byť masáž uvoľňujúca, je potrebné robiť pomalé a ťahavé pohyby. Pohybujeme sa po svaloch a mäkkých tkanivách jemne a s citom. Najmä pri prvej masáži by sme mali voliť skôr jemnejšie dotyky, aby si telo na dotyk zvyklo a podľa pocitov masírovaného môžme neskôr tlak zvýšiť. Veľa ľudí má rado silnejší tlak pri masáži. Ak ale nemáte na to potrebné odborné zručnosti, silnejšiemu tlaku sa vyhnite. Mohli by ste vyšším tlakom ublížiť, a to nechcete.

Postup krok za krokom

Masážny gél alebo olej zohrejte trením v dlaniach a priložte dlane na chrbát masírovaného. Jemne rozotrite na celú plochu chrbta. Keď je celá oblasť chrbta premastená prípravkom, môže prísť na rad samotné masírovanie. Masážny prípravok slúži na zvláčnenie pokožky, masérske hmaty a tlaky nebudú tak trieť pokožku a masáž sa tak stáva príjemnejšia ako pre masírovaného, tak aj pre maséra. 

Začneme ľahkými pohybmi od ramien až smerom dole ku driekovej časti chrbtice. Naše dotyky sú akoby sme na chrbát niečo rozotierali. Najväčšiu pozornosť venujeme oblasti ramien, lopatiek a drieku. Pri ramenách môžme voliť silnejší tlak, naopak pri drieku tlak zmenšíme. Neskôr príde na rad hnietenie. Pri hnietení tlak trochu zosilníme, ale nikdy nie tak, aby sme spôsobovali bolesť. Masáž má byť príjemná a pôsobiť upokojujúco. Pri hnietení pracujeme s pokožkou a svalmi skoro ako pri miesení a tvarovaní cesta. Pokožka sa prekrvuje a to pôsobí blahodárne na celý organizmus. Jedna ruka môže smerovať nahor a druhá nadol. Každý masérsky hmat opakujeme aspoň 5x, aby bol účinný a masírovaný pri ňom zrelaxoval. Ak by bol hmat prevádzaný napríklad 2x, masírovaný by nepocítil potrebné uvoľnenie. 

Účinok masáže znásobíme, ak do masírovania zapojíme všetky prsty. Masírujeme krúživými pohybmi od drieku až smerom k šiji, pričom vynechávame kosti a kĺby. Masírujeme mäkké tkanivo. Masírovať môžeme aj pozdlž chrbtice. Kopírujeme chrbticu po oboch stranách, ale netlačíme a robíme len jemné krúživé pohyby bruškami prstov. Príjemne pôsobí aj klepkanie prstov po celej ploche chrbta. Môžeme zovrieť päsť a robiť slabšie "buchnáty" plochou od malíčka k zápästiu. Taktiež môžme dlaň otvoriť a robiť rýchle vyklepávanie. Do masáže môžeme zahrnúť aj jemné naťahovanie kože, tzv. štípanie, ktoré pokožku krásne prekrví. Pamatajme na to, že základnmým pravidlom je, že masér má mať vždy obidve ruky na tele masírovaného. V opačnom prípade masírovaný bude pociťovať neistotu. 

Pôsobí veľmi príjemne, ak sa masáž zakončí priložením teplých daní na chrbát masírovaného. Dlane si najprv rýchlym trením zahrejeme a následne priložíme na oblasť drieku. Tento postup zahrievania zopakujeme a dlane priložíme na stred chrba a následne aj na ramená. Dlane necháme priložené minimálne 10 sekúnd a uvoľnene dýchame spolu s masírovaným.

Aký prípravok zvoliť na masáž?

Na masáž nám poslúži mnoho olejov a gélov. Ideálnym riešením je vybrať olej alebo gél, ktorý nielen pokožku vyživí a premastí, a tým pripraví na samotnú masáž, ale poskytne telu ešte čosi naviac.

Masážny gél s lúhom

Masážny gél s lúhom sa používa pri bolestiach kĺbov a svalov , kŕčoch, artritíde, artróze, zápale nervov, zápaloch okolitých tkanív, vyvrtnutiach, zlomeninách, neuralgii, plexitíde, diskopatii a pod. Pomáha pri liečbe hemoroidov, akné, psoriázy a kŕčových žíl . Jeho pravidelné používanie obnovuje hladinu horčíka v tele. Robí pokožku tela hladkú a jemnú. Vhodné ako pre domáce procedúry, tak aj pre profesionálne centrá rehabilitácie, rekonvalescencie, SPA & Wellness.

Vysoký obsah horčíka robí tento produkt nepostrádateľným pre ľudí, ktorí trpia svalovými kŕčmi a kŕčmi v dôsledku únavy z práce v kancelárii alebo vonku. Odporúča sa aj pre športovcov po tréningu, keďže pomáha pri obnove svalov a kĺbov. Pravidelné užívanie obnovuje hladinu horčíka v tele, čo pomáha odstraňovať chronickú únavu, vyčerpanie a stres. V neposlednom rade ide o prírodný liečivý produkt, ktorý neobsahuje škodlivé chemikálie, konzervanty a farbivá.

Použitie masážneho gélu s lúhom

Časť masážneho gélu s lúhom sa nanesie na celé telo alebo len na postihnuté miesto a vmasíruje sa do pokožky. Nechajte pôsobiť 30 minút až niekoľko hodín, potom dôkladne opláchnite vodou. Gél sa vsiakne do pokožky a nakoniec zostane len soľ. Nie je možné sa predávkovať, keďže pokožka absorbuje toľko, koľko potrebuje. Pre lepší efekt po nanesení gélu zabaľte miesto igelitom alebo kuchynskou fóliou a následne uterákom, aby ste udržali teplo. Týmto spôsobom je účinok posilnený, pretože sa póry otvárajú a gél sa lepšie vstrebáva. Ošetrujte postihnutú oblasť raz alebo dvakrát denne počas jedného týždňa. Môže sa používať denne na udržanie tonusu a nepretržitého zásobovania tela horčíkom a inými. užitočné minerály. Ak gél používate profylakticky, obalenie fóliou a uterákom môžete vynechať. V tomto prípade stačí nechať gél na pokožke zaschnúť – napríklad asi 30 až 60 minút. Ak netrpíte precitlivenou pokožkou, môžete s gélom zostať dlhšie (napríklad 2-3 hodiny), potom opláchnite vodou.

 

 

 

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.
Poskytovateľ platobnej brány
Comgate Payments a.s.
Instagram

Youtube  Facebook

 

Najčítanejšie na blogu
Kde nás nájdete

Tomášikova 35

040 01  Košice

Kontakty
Zákaznícka podpora blackmud
(Po-Pia, 9-16 hod.)
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk