Procedúry s produktmi Blackmud si môžete dopriať v Bardejovských kúpeloch a.s. na pracovisku Prominent a takisto v Kúpeľoch Nimnica a.s. Môžete nás nájsť aj na predajných miestach: Kúpele Sliač a.s.; Prírodné jódové kúpele Číž a.s.; Kúpele Nimnica a.s.; Crow Aréna Košice; Sanatórium Tatranská Kotlina n.o., Lekáreň DERMED Svidník; Turistická informačná kancelária Bardejov (Radničné námestie); TIK Bardejovské kúpele (Suveníry Alžbetka).
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
(Po-Pia, 9-16 hod.)
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Zdravotné účinky
  4. Využiteľnosť bahna v dermatológii
  • Štítky blogu

Potrebujete poradiť?

Zákaznícka podpora blackmud
+421 951 824 148 (Po-Pia, 9-16 hod.)

Využiteľnosť bahna v dermatológii

Liečivé morské bahno je prírodný produkt s preukázaným komplexným chemickým zložením a optimálnymi fyzikálno-chemickými vlastnosťami. Bahno vzniká pod vplyvom faktorov: klíma, voda, pôda, rastlinné a živočíšne organizmy. Má výrazné protizápalové a analgetické účinky, zlepšuje krvný obeh, aktivuje metabolizmus a posilňuje imunitu. Výrazne zlepšuje stav pacientov s kožnými ochoreniami ako sú psoriáza, ekzémy, akné a mykózy.

Psoriáza -  lupienka, slovo,  ktoré stále mnohým ľuďom  podvedome  naháňa  hrôzu. Nemáme  na mysli iba samotných chorých, ale aj ich rodinu a blízke osoby. A poznáme z praxe  množstvo celkom  zdravých  ľudí,  ktorí sa  tejto veľmi nepríjemnej choroby obávajú. Psoriáza sa  dá  liečiť a dosiahnuť tak aj dlhé obdobie bezpríznakového štádia (remisie). Ale  nedá sa celkom vyliečiť,  nakoľko ide o ochorenie dedičné - geneticky podmienené. Teda  tvrdenie o absolútnej  vyliečiteľnosti psoriázy  je voči pacientom veľmi neseriózne a nesprávne. Základom  liečby psoriázy sú ale v  zásade  dve  skupiny:  lieky používané na lokálne  ošetrenie  - užívané  zvonku -  masti, krémy, pasty,  roztoky, rôzne kúpeľové prísady  a lieky celkové, systémové -  užívané zvnútra. Samozrejme v mnohých prípadoch je žiadaná a aj  možná  kombinácia   rôznych  liečebných  postupov  alebo  prípravkov. K veľmi účinným vonkajším liekom sú aj bio produkty z oblasti Pomorie pri Čiernom mori v Bulharsku. Ako uvádza pani primárka MUDr. Hana Zelenková, PhD., MBA: „Najmä Bulharské bahno  sa  v posledných 25  rokoch  stalo  veľmi populárne  a to nielen  pre samotný pobyt  pri mori,  ale aj pre „domácu“  aplikáciu  bahna: sú k dispozícii rôzne  výrobky, ktoré psoriatici môžu používať aj v dennej  opatere.“

Produkty s morským bahnom a morským lúhom si získali priazeň mnohých ľudí vďaka svojim blahodarným účinkom. Už v staroveku poznali liečivé účinky bahna a v starom Egypte, Ríme, Grécku či Indii ho používali na liečbu rôznych druhov chorôb. Ako  už  bolo  spomenuté má totiž skvelé chemické zloženie a vynikajúce  fyzikálne   vlastnosti. Navyše  kombinácia s elektrotepelnými vlastnosťami priaznivo pôsobí na ľudské zdravie. Jeho vlastnosti sa znásobujú kombináciou s morským lúhom. 

Bahenná terapia predstavuje účinnú formu, ako si poradiť s rôznymi zdravotnými problémami.

A prečo si vybrať práve liečivú morskú kozmetiku z bulharského bahna?  Je  to unikátne zloženie s prímesou morského lúhu,  je charakteristické vyššou koncentráciou magnézia. Kombinácia  vzájomne znásobuje ozdravné procesy v tele a na pokožke.

Morský lúh má  medicínskymi štúdiami overený terapeutický účinok a je mimoriadne efektívny pri liečbe a prevencii chorôb súvisiacich s pohybovým aparátom. Pomáha tak pri liečbe reumatizmu, artrózy, diskopatie, zápalu okolitých tkanív, radikulitíde, zápale nervov, bolesti svalov a pri kŕčových žilách. Pomocnú ruku podá i pri podráždeniach a ochoreniach kože (psoriáza, akné, ekzém, mykózy), prechladnutí, nervovom vypätí, depresii, chrípke, laryngitíde, faryngitíde. Pomáha pri znižovaní opuchov ďasien, normalizuje acidobázickú rovnováhu v ústnej dutine, pomáha udržiavať normálnu mikroflóru v ústach, posilňuje zubnú sklovinu a výrazne znižuje pravdepodobnosť vzniku kazu.  Morský lúh je vhodné používať pri zápale dutín, zápaloch ústnej dutiny, paradentóze, problémoch s aftami a kútikmi. Je účinný aj pri ochoreniach ženského a mužského reprodukčného systému.

Môžete ho použiť na domáce kúpele, potieranie pokožky, inhalácie, oplachovanie bolestivých miest a rán, vyplachovanie úst (zriedený), kloktanie (zriedený). Čiernomorský lúh je konečným produktom výroby soli v soľných jazerách v okolí Burgasu a Pomoria s oveľa vyššou koncentráciou všetkých prvkov morskej vody. Má protizápalový a antiseptický účinok. Vlastnosti sú identické s liečivým bahnom.

Maska z morského bahna s morským lúhom obsahuje všetky zložky, minerály a mikroflóru čiernomorského lúhu a bahna z ústia Čierneho mora. Telová maska, ktorá je vhodná pre všetky typy pleti, je zmesou čiernomorského liečivého bahna a stabilizovaného čiernomorského lúhu.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.

Poskytovateľ platobnej brány

Comgate Payments a.s.

Najčítanejšie na blogu
Kde nás nájdete

Tomášikova 35

040 01  Košice

Kontakty
Zákaznícka podpora blackmud
Zákaznícka podpora blackmud
(Po-Pia, 9-16 hod.)
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk